Candy Crush Saga

Candy Crush Saga
3.64/5

Candy Crush’ta amaç, oyun çerçevesi içindeki farklı renk ve gruptaki nesnelerden benzer olanları en az üçerli olacak şekilde yan yana zincirler haline getirmek ve bunları patlatarak puan kazanmaktır. Oluşturulan zincir ya da gruplar ne kadar çok aynı öğeden içerirse alınan puan da o kadar yüksek olur.

Oyuncu nesneleri yan yana getirebilmek için nesneleri her seferinde bir kez sağa sola ya da yukarı aşağı hareket ettirebilir. Oyun belli bir zamanda belli bir skora ulaşma hedefini içerir. Oyuncu verilen sürede level için istenen puana ulaşmalıdır. Hamleler sonucu yeni gruplar oluşturamaz ve oyunu ilerletemezse oyuncu yanar.

Candy Crush’ta çizgili şeker, wrapper şeker, renk bombası, jelly fish gibi farklı türde şekerler vardır. Bunları çeşitle şekillerde kombine edebilir ve daha etkili kullanabilirsiniz. Mesela iki çizgili şekerleri yer değiştirdiğiniz zaman bir dikey sütun ve yatay satır silinir. Bir çizgili şeker ve herhangi bir renk sarma şeker yer değiştirildiğinde bir dev çizgili şeker oluşturulur. Bununla yatay 3 satır ve dikey 3 sütundaki bütün şekerler patlatılabilir.

Reklamlar
Oyun Videosu
Yorumlar
Oyun için yorum yapılmamış. Yukarıdaki alandan ilk yorumu siz gönderebilirsiniz.